Трагедія Бабиного Яру
У НВК "Верхівська ЗОШ І-ІІ ст. - ДНЗ" вшановували пам'ять загиблих у Бабиному Яру від рук німецьких окупантів в роки Другої світової війни (вересень 1941 р.-вересень 1943 р.).
Братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. З вересня 1941 р. до кінця вересня 1943 р. він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айзантцгрупи СД разом з військовою та цивільною владою Києва. Жертвами нацистів стали євреї, роми, українські націоналісти, радянські військовополонені, пацієнти київської психіатричної лікарні та інші національні та соціальні групи, яких окупанти вважали ворогами або "просто зайвими". Бабин Яр - це некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених.
Взимку 1941 - 1942 рр. у Бабиному Яру загинули члени Організації українських націоналістів, бо "прихильників Бандери неможливо залучити до будь-якої позитивної співпраці". Незабаром нацисти розгортають репресії й проти інших течій українського визвольного руху. Загалом у Бабиному Яру загинули 621 українських патріотів. Тут обірвалося життя української поетеси, члена ОУН (м) Олени Теліги.